Posted on Lisa kommentaar

Õisulased peavad poodi edasi

Alice Lokk, Sakala

7. mai 2019

https://sakala.postimees.ee/6676801/oisulased-peavad-poodi-edasi

Mai alguses sulges Abja Tarbijate Ühistu Mulgi vallas pikalt tegutsenud Õisu poe, sest müüjad soovisid minna pensionile. Kohalikele inimestele mõeldes võtsid kaks õisulast poepidamise enda peale.

Aprilli alguses ütles Abja Tarbijate Ühistu juhataja Laili Lamp, et kauplus on aastaid olnud rahaliselt tugevas miinuses ning uusi töötajaid sinna otsima ei hakata. Poe sulgemise vastu kogus allkirju mittetulundusühing Õisu Rahvaselts, kuid aprilli alguses peetud rahvaseltsi koosolekul keegi poodi edasi pidada ei soovinud.

Õisu elanikud Maris Pajumägi ja Erik Allas otsustasid hiljem poepidamise siiski üle võtta.

Maris Pajumägi
Õisu elanik Maris Pajumägi võttis koos Erik Allasega poepidamise enda peale.
FOTO: Marko Saarm

Maris Pajumägi ütles, et teade poe sulgemisest tuli ­ootamatult. «Mul on lapsed ja see on täiesti lubamatu käitumine, et pood läheb kinni. Mõtlesime, et proovima peab. Kui rahvas soovib seda poodi, siis see on avatud.»

Kui Sakala esmaspäeval Õisu poes käis, olid riiulid üsna tühjad. Pajumägi ütles, et parajasti on müügil veel eelmisest pidajast jäänud tooted ning uueks nädalaks on kohal värske kaup. «Hakkame koostööd tegema Viljandi hulgilaoga Mones & Tuur. Meie ­eelis on see, et jääme liikumistee peale, kui minnakse Hallistesse ja mujale.»

Kindlat lahtiolekuaega pole veel määratud. «Jälgime, mis päevadel tahavad kliendid rohkem poes käia,» märkis Pajumägi. Praegu on ta leti taga üksi, kuid müüjaid otsitakse.

Uus poepidaja lubas, et toidukaupade hinnad jäävad samale tasemele mis varemgi. Plaanitakse müüma hakata ka tarbeesemeid ja kohalike ettevõtete toodangut. «Näiteks lasteaiast oodatakse Pajumäe talutooteid. Samuti plaanime läbirääkimisi Mulgi Ukuvakaga.»

Kaupa valides lähtutakse inimeste tagasidest. «Inimesed ütlevad, mida nad soovivad, ja seda ka muretsetakse. Praegu näiteks üks naisterahvas tuli ja kurtis, et tal oleks vaja turvast, ja seda me ka tõime,» rääkis Pajumägi ning lisas, et pole raske mõnele eakale kliendile toidukott koju viia.

Õisu pood on teinud endale kodulehe ning plaanide kohaselt saab edaspidi hakata tellimusi esitama interneti teel. Praegu on see veel aga arengujärgus. «E-poes vaatame, kes mida soovib. Hommikul tellides saab õhtul koti kätte. Kui õhtuks ei saa, siis järgmiseks päevaks kindlasti.»

​Pajumäe sõnutsi tuleb poodi edasi pidada just seetõttu, et inimesed Õisust ei lahkuks. «Kogukonda peab hoidma. Lastega pered jooksevad ära, lasteaed läheb kinni ja nii on küla kadunud.» Ta lisas, et kahju hakkas ka eakatest, kellel on raske kanda kaugelt toidukotti.

Pajumäe hinnangul on seni läinud väga hästi. «Meil ei ole tüüpiline külapood, kust ostetakse ainult õlut ja viina. Rahvas on selle hästi vastu võtnud ja käivet ikkagi on. Kõik käivad ja kiidavad.»

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.